Kalendarz 2023

Szanowni Państwo,
z niezwykłą przyjemnością oddajemy w Państwa ręce pierwszą edycję kalendarza Fundacji Pomorskich Kresowian. Na jego kartach przywołujemy obrazy Kresów Wschodnich, ziem na rubieżach I i II Rzeczypospolitej. Mimo, że dziś pozostają one poza granicami naszego kraju, stanowią istotną i niezaprzeczalną część polskiej historii, tożsamości narodowej, kultury i dziedzictwa. Pamięć o Kresach przekazywana jest w naszych rodzinach z pokolenia na pokolenie. Staramy się czerpać z ich piękna, bogactwa i różnorodności.

Przewodniczący Rady Fundacji
Waldemar Kowalski

Prezes Zarządu Fundacji
Michał Rzepiak