Kalendarz 2024

Szanowni Państwo,

z radością i przyjemnością oddajemy w Państwa ręce kalendarz Fundacji Pomorskich Kresowian na 2024 rok. Na jego kartach przywołujemy obrazy Kresów Wschodnich – zdjęcia i pocztówki na co dzień pieczołowicie przechowywane w rodzinnych archiwach.

Wschodnie rubieże Rzeczypospolitej po II wojnie światowej znalazły się poza granicami naszego kraju. Pamięć o Kresach – mimo upływu kilkudziesięciu lat – wciąż żyje w wielu rodzinach na Pomorzu. Zadaniem naszej Fundacji jest jej ocalenie, upowszechnienie i przekazanie następnym pokoleniom.

Przewodniczący Rady Fundacji
Waldemar Kowalski

Prezes Zarządu Fundacji
Michał Rzepiak